O NÁS

FRESH DAY, s.r.o. je malá rodinná firma, která byla založena v roce 2017. Hlavním obchodním záměrem je nabízet čerstvě vyrobené občerstvení. Mezi ně patří, kromě jiného, výroba ovocných šťáv, ke kterým neodmyslitelně patří nápojová brčka. Začali jsme dostávat dotazy od zákazníků, kdy budeme trochu „ekologičtí“ a nahradíme jednorázová plastová brčka něčím, co nebude při vypití nápoje a odhození zatěžovat životní prostředí po další desítky let.

Nápad přišel jednoho dne z Kalifornie, kde již některá města vyhlásila úplný zákaz používání plastových brček. Majitele řetězce pobřežních restaurací napadla skvělá myšlenka : PASTA STRAW – TĚSTOVINOVÁ BRČKA!

 

To nás inspirovalo jít do toho touto cestou. Rozšířili jsme proto naše obchodní aktivity a dovážíme, jak jinak než z Itálie, těstoviny, které plně nahrazují plastová brčka, aniž by jakkoliv měnila chuť podávaného nápoje, a přitom jsou vyrobena pouze z obilí a vody. Navíc, oproti například papírovým brčkům, vydrží v nápoji déle v plné síle a neobsahují různé složky jako lepidlo, barvivo apod. Jednoduše, těstovinové brčko můžete i sníst, a přitom máte jistotu, že při jeho vyhození se ekologicky rozloží tak říkajíc přes noc!

S naším italským partnerem spolupracujeme na vybudování distribuční sítě a postupném rozšíření sortimentu nabízených brček, především co se týká jejich délky a průměru. Dalším cílem naší spolupráce je zvládnutí výrobní technologie řezání brček, aby bylo dosaženo hladkého řezu, který bude odpovídat běžnému standardu zakončení nápojových brček.