O NÁS

FRESH DAY, s.r.o. je malá rodinná firma, která byla založena v roce 2017. Hlavním obchodním záměrem je nabízet čerstvě vyrobené občerstvení. Mezi ně patří, kromě jiného, výroba zeleninových šťáv nebo mixované nápoje z ovoce a zeleniny, ke kterým neodmyslitelně patří plastový kelímek a plastové brčko. V našem obchůdku FRESH DAY v pražských Vršovicích jsme začali dostávat dotazy od zákazníků, kdy začneme být trochu „ekologičtí“ a nahradíme jednorázová plastová brčka a kelímky něčím, co nebude při vypití nápoje a odhození zatěžovat životní prostředí po další desítky let.

Tímto problémem se zabývají v Bruselu a i u nás se připravuje legislativa, která by měla používání jednorázových plastových jídelních potřeb, když ne zakázat, tak alespoň omezit. Tomu svědčí i iniciativa MŽP, která má za cíl upozornit firmy i zákazníky na možnosti, jak snížit používání jednorázových plastových obalů.

Nápad přišel jednoho dne z Kalifornie, kde již některá města vyhlásila úplný zákaz používání plastových brček. Majitele řetězce pobřežních restaurací napadla skvělá myšlenka : PASTA STRAW – TĚSTOVINOVÁ BRČKA!

 

To nás inspirovalo jít do toho touto cestou. Rozšířili jsme proto naše obchodní aktivity a dovážíme, jak jinak než z Itálie, těstoviny, které plně nahrazují plastová brčka, aniž by jakkoliv měnila chuť podávaného nápoje, a přitom jsou vyrobena pouze z obilí a vody. Navíc, oproti například papírovým brčkům, vydrží v nápoji déle v plné síle a neobsahují různé složky jako lepidlo, barvivo apod. Jednoduše, těstovinové brčko můžete i sníst, a přitom máte jistotu, že při jeho vyhození se ekologicky rozloží tak říkajíc přes noc!

 

Tenhle nápad zákazníci oceňují. Náš obchůdek s občerstvením je jedním z prvních v Praze, který nabízí k čerstvým nápojům eko alternativu těstovinová brčka. Navíc jsme slíbili, že v hledání a nabídce ekologických nápojových a jídelních potřeb budeme pokračovat.

© 2023 by Name of Site. Proudly created with Wix.com