O nás

FRESH DAY, s.r.o. je malá rodinná firma, která byla založena v roce 2017. Před koronavirovou krizí byl hlavním obchodním záměrem prodej čerstvě vyrobeného občerstvení. Mezi ně patřila, kromě jiného, výroba zeleninových a ovocných šťáv, ke kterým neodmyslitelně patří nápojová brčka. Začali jsme dostávat dotazy od zákazníků, kdy budeme trochu „ekologičtí“ a nahradíme jednorázová plastová brčka něčím, co nebude při vypití nápoje a odhození zatěžovat životní prostředí po další desítky let.

Nápad přišel jednoho dne z Kalifornie, kde již některá města vyhlásila úplný zákaz používání plastových brček. Majitele řetězce pobřežních restaurací napadla skvělá myšlenka: PASTA STRAW – TĚSTOVINOVÁ BRČKA!

To nás inspirovalo jít do toho touto cestou. Rozšířili jsme proto naše obchodní aktivity a dovážíme, jak jinak než z Itálie, těstoviny, které plně nahrazují plastová brčka, aniž by jakkoliv měnila chuť podávaného nápoje, a přitom jsou vyrobena pouze z obilí a vody. Navíc, oproti například papírovým brčkům, vydrží v nápoji déle v plné síle a neobsahují různé složky jako lepidlo, barvivo apod. Jednoduše, těstovinové brčko můžete i sníst, a přitom máte jistotu, že při jeho vyhození se ekologicky rozloží tak říkajíc přes noc!

S naším italským partnerem spolupracujeme na vybudování distribuční sítě a postupném rozšíření sortimentu nabízených brček, především co se týká jejich délky a průměru. Dalším cílem naší spolupráce je zvládnutí výrobní technologie řezání brček, aby bylo dosaženo hladkého řezu, který bude odpovídat běžnému standardu zakončení nápojových brček.